Zvládnu to?

Nejčastější otázky nových zájemců o tento sport vyplývají z obav, jestli lekci Tae Ba zvládnou a jestli je Tae Bo určeno také pro ně, když například dlouho nesportovali.

V Tae Bu není žádná absolutní kontraindikace, pokud jste schopni cítit své tělo a naslouchat jeho potřebám. Výjimkou můžou být kardiaci, lidé s umělými kloubními náhradami, s artrózou, a podobnými onemocněními, kteří by se měli nejdříve poradit se svým instruktorem a lékařem. U dětí se doporučuje začínat až po dovršení 13 ti let. Pokud právě bojujete s jakýmkoliv akutním zánětlivým onemocněním, je určitě lepší tento trénink vynechat. Jinak může Tae Bo může cvičit opravdu každý. Děti, ženy, muži, bez rozdílu věku, kondice a pohybových dovedností. Samo Tae Bo totiž rozvíjí cit pro vaše tělo a tím i vaše pohybové schopnosti.

Tae Bo je sice pro trenéra výkonnostní sport, protože Vám na každé hodině nabídne maximum, Vy si však můžete vzít z hodiny tolik, kolik sami chcete, kolik sami zvládnete v rámci hranic Vaši vlastní momentální výkonnosti. Je jedno, že na prvních hodinách odpočíváte každých deset minut a zatím ještě nezvládáte double time. Klidně dál trénujte slow motion a postupně přidávejte víc sérií v rychlejším tempu. Při pravidelném tréninku (2-3krát týdně) každou další hodinu pocítíte pokrok ve Vaši kondici (nebudete už tak často odpočívat) a provedení technik bude preciznější. Ve sportovním systému Tae Bo hraje svou roli filosofie a na hodině se každý sám zkuste řídit její základní myšlenkou: "Get the first place by your own." Bojujte sami se sebou a Vy sami si určete tempo a intenzitu tréninku!